Batteri for Futaba T6DA, 6NFK, 6NPK, 6VA, 7NFK, 8NFK, 7C, 8U, 2608B-33J 9.6 V 2000 mAh
Beskrivning
Capacity: 2000 mAh
Voltage: 9.6 V
Color: Green
Dimensions: 100.00 x 29.00 x 29.00mm
Type: Ni-MH
Gross Weight: 288 g /10.16 oz
Net Weight: 218 g /7.69 oz
EAN: 4894128184980
Compatible Models
| Brand | Models |
|---|---|
| Futaba | T6DA, 6NFK, 6NPK, 6VA, 7NFK, 8NFK, 7C, 8U, 9C, NT8IB, NT8S |
Part Numbers
| Brand | Part Numbers |
|---|---|
| Futaba | 2608B-33J, NT8S600B, NT8S700B |
Mer information
| Vikt | 0.288000 |
|---|---|
| Produkttyp | Batteri till RC och Fritid |
| EAN | 4894128184980 |
| Erstatter varenummer | 2608B-33J, NT8S600B, NT8S700B |
| Passer til | Futaba T6DA, 6NFK, 6NPK, 6VA, 7NFK, 8NFK, 7C, 8U, 9C, NT8IB, NT8S |
| Spänning | 9.6 V |
| Kapacitet | 2000 mAh |
| Dimension | 100.00 x 29.00 x 29.00mm |
Stocks
Batteri for Futaba T6DA, 6NFK, 6NPK, 6VA, 7NFK, 8NFK, 7C, 8U, 2608B-33J 9.6 V 2000 mAh