Batteri for Ridgid R840083, R840085, R840086, R840087, R840084 R840083 18 V 8000 mAh
Beskrivning
Capacity: 8000 mAh
Voltage: 18 V
Color: Black
Dimensions: 142.00 x 87.00 x 76.00mm
Rate: 144 Wh
Type: Li-ion
Gross Weight: 1210 g /42.68 oz
Net Weight: 1020 g /35.98 oz
EAN: 4894128179313
Compatible Models
| Brand | Models |
|---|---|
| Ridgid | R840083, R840085, R840086, R840087, R840084, 130383028, 130383001, 130383025 |
| AEG | BFL 18, BHO 18, BKS 18, BMS 18C, BS 18C, BS 18G, BSB 18, BSB 18 G, BSB 18 LI, BSB 18 STX, BSS 18C, BST 18X, BUS 18, BUS 18 X |
Part Numbers
| Brand | Part Numbers |
|---|---|
| Ridgid | R840083, AC840084 |
| AEG | L1815R, L1830R |
Mer information
| Produkttyp | Batteri till Verktyg |
|---|---|
| Vikt | 1.210000 |
| Passer til | Ridgid R840083, R840085, R840086, R840087, R840084, 130383028, 130383001, 130383025; AEG BFL 18, BHO 18, BKS 18, BMS 18C, BS 18C, BS 18G, BSB 18, BSB 18 G, BSB 18 LI, BSB 18 STX, BSS 18C, BST 18X, BUS 18, BUS 18 X |
| Erstatter varenummer | R840083, AC840084, L1815R, L1830R |
| EAN | 4894128179313 |
| Spänning | 18 V |
| Kapacitet | 8000 mAh |
| Typ | Li-ion |
| Producent | Aeg |
| Dimension | 142.00 x 87.00 x 76.00mm |
Stocks
Batteri for Ridgid R840083, R840085, R840086, R840087, R840084 R840083 18 V 8000 mAh