Batteri for Volkswagen Arteon 3H 2017, Atlas Cross Sport CM 20 3G0915089 7.4 V 3400 mAh
Beskrivning
Capacity: 3400 mAh
Voltage: 7.4 V
Color: Black
Dimensions: 66.30 x 37.20 x 18.60mm
Rate: 25.16 Wh
Type: Li-ion
Gross Weight: 160 g /5.64 oz
EAN: 4894128227250
Compatible Models
| Brand | Models |
|---|---|
| Volkswagen | Arteon 3H 2017, Atlas Cross Sport CM 2020-2023, Caddy SB 2021, Camper SH 2020, Camper SJ 2020, Crafter SC 2017, Golf CD 2020, Golf Estate CD 2021, Golf Saloon CD 2020, ID. Buzz EB 2023, ID.3 E1 2020, ID.4 E2 2021, ID.5 E2 2021, Jetta Syncro BU 2020-2022, Passat 3G 2018-2024, Passat A3 2016-2022, Polo Hatchback AE 2018, Polo Sedan 2018, T-Cross C1 2019, T-Roc A1 2018, T-Roc Convertible AC 2020, Taigo CS 2022, Taos CP 2021-2023, Teramont CA 2018-2024, Tiguan AD 2016-2024, Tiguan Allspace BW 2018, Tiguan BT 2017, Touran 5T 2016, Transporter/Caravelle | SH | 2020, Passat 2019, Passat A3 2015 |
| SEAT | Born 2022, Formentor KM 2021, Ibiza KJ 2018, Leon KL 2020, Arona KJ 2018, Formentor KM 2021, Leon KL 2020 |
| Audi | A1 2025 Petrol Hatch 30 TFSI, A1 2019, A1 2022 Petrol Hatch 35 TFSI, A1 2022 Petrol Hatch 40 TFSI, A1 2023 Petrol Hatch 25 TFSI, A1 2023 Petrol Hatch 30 TFSI, A1 2023 Petrol Hatch 35 TFSI, A1 2023 Petrol Hatch 40 TFSI, A1 2024 Petrol Hatch 25 TFSI, A1 2024 Petrol Hatch 30 TFSI, A1 2024 Petrol Hatch 35 TFSI, A1 2024 Petrol Hatch 40 TFSI, A1 2025 Petrol Hatch 35 TFSI, A1 2025 Petrol Hatch 40 TFSI, A3 Saloon Sportback 8V 2017-2020, A3 Saloon Sportback 8Y 2020, A6 Allroad Quattro 4G 2013, A6 Avant 2015 - 2017, e-tron GT F8 2021, Q2 GA 2017, Q3 F3 Sportback 2019, Q3 Sportback F3 2019, Q4 e-tron F4 2021, RSQ3 F3 Sportback 2020, RSQ3 Sportback F3 2020, S1 2019, A1 2022 Petrol Hatch 30 TFSI, A1 2025 Petrol Hatch 25 TFSI, A1 S1 GB 2019, Emergency Supply |
| Skoda | Fabia PJ 2022, Kamiq NW 2019, Kamiq NW 2020, Karoq ND 2018, Kodiaq NV 2018, Kushaq PA 2021, Rapid NH 2013-2022, Scala NW 2019, Tiguan 2017, Enyaq 5A 2021 |
Part Numbers
| Brand | Part Numbers |
|---|---|
| SEAT | 3G0915089, EAC63298904, EAC63298909, EC-VW-OCU3 |
| Audi | 3G0915089, 3G0915089A, EAC63298904, EAC63298909, EC-VW-OCU3 |
| Skoda | 3G0915089, EAC63298904, EAC63298909, EC-VW-OCU3 |
Mer information
| Vikt | 0.160000 |
|---|---|
| Produkttyp | Nödbelysningsbatteri |
| EAN | 4894128227250 |
| Erstatter varenummer | 3G0915089, EAC63298904, EAC63298909, EC-VW-OCU3, 3G0915089A |
| Passer til | Volkswagen Arteon 3H 2017, Atlas Cross Sport CM 2020-2023, Caddy SB 2021, Camper SH 2020, Camper SJ 2020, Crafter SC 2017, Golf CD 2020, Golf Estate CD 2021, Golf Saloon CD 2020, ID. Buzz EB 2023, ID.3 E1 2020, ID.4 E2 2021, ID.5 E2 2021, Jetta Syncro BU 2020-2022, Passat 3G 2018-2024, Passat A3 2016-2022, Polo Hatchback AE 2018, Polo Sedan 2018, T-Cross C1 2019, T-Roc A1 2018, T-Roc Convertible AC 2020, Taigo CS 2022, Taos CP 2021-2023, Teramont CA 2018-2024, Tiguan AD 2016-2024, Tiguan Allspace BW 2018, Tiguan BT 2017, Touran 5T 2016, Transporter/Caravelle | SH | 2020, Passat 2019, Passat A3 2015; SEAT Born 2022, Formentor KM 2021, Ibiza KJ 2018, Leon KL 2020, Arona KJ 2018, Formentor KM 2021, Leon KL 2020; Audi A1 2025 Petrol Hatch 30 TFSI, A1 2019, A1 2022 Petrol Hatch 35 TFSI, A1 2022 Petrol Hatch 40 TFSI, A1 2023 Petrol Hatch 25 TFSI, A1 2023 Petrol Hatch 30 TFSI, A1 2023 Petrol Hatch 35 TFSI, A1 2023 Petrol Hatch 40 TFSI, A1 2024 Petrol Hatch 25 TFSI, A1 2024 Petrol Hatch 30 TFSI, A1 2024 Petrol Hatch 35 TFSI, A1 2024 Petrol Hatch 40 TFSI, A1 2025 Petrol Hatch 35 TFSI, A1 2025 Petrol Hatch 40 TFSI, A3 Saloon Sportback 8V 2017-2020, A3 Saloon Sportback 8Y 2020, A6 Allroad Quattro 4G 2013, A6 Avant 2015 - 2017, e-tron GT F8 2021, Q2 GA 2017, Q3 F3 Sportback 2019, Q3 Sportback F3 2019, Q4 e-tron F4 2021, RSQ3 F3 Sportback 2020, RSQ3 Sportback F3 2020, S1 2019, A1 2022 Petrol Hatch 30 TFSI, A1 2025 Petrol Hatch 25 TFSI, A1 S1 GB 2019, Emergency Supply; Skoda Fabia PJ 2022, Kamiq NW 2019, Kamiq NW 2020, Karoq ND 2018, Kodiaq NV 2018, Kushaq PA 2021, Rapid NH 2013-2022, Scala NW 2019, Tiguan 2017, Enyaq 5A 2021 |
| Spänning | 7.4 V |
| Kapacitet | 3400 mAh |
| Typ | Li-ion |
| Dimension | 66.30 x 37.20 x 18.60mm |
Stocks
Batteri for Volkswagen Arteon 3H 2017, Atlas Cross Sport CM 20 3G0915089 7.4 V 3400 mAh